Senegal

Senegal –  africká krajina, v ktorej sa emócie a radosť zo života vyjadrujú tancom, hudbou či hrou na tradičné bubny. Atlantický oceán obmýva západné brehy Senegalu a vytvára tak viac ako 500 km nádherného pobrežia. Neopakovateľné zážitky vyvoláva aj divoká príroda a unikátne pamiatky. Milovníkov africkej divočiny nadchne prírodná rezervácia Bandia Safari s typickou africkou faunou a flórou a najmä s rezerváciou s levmi žijúcimi vo voľnej prírode (unikátny zážitok pre deti i dospelých). Známa je ornitologická rezervácia Djoudj s jeden a pol miliónom unikátnych vtáčích jedincov.

Rušný kozmopolitný život ponúka hlavné mesto Dakar s 3 miliónmi obyvateľov, zachovalou koloniálnou architektúrou a množstvom galérií a múzeí. V blízkosti hlavného mesta sa nachádza Zelený mys – najzápadnejšie miesto kontinentu či ostrov Gorée, ktorý preslávila história spojená s otroctvom.  Medzi prírodné úkazy patrí Ružové jazero s vysokým obsahom soli, za sýto ružovú farbu vďačí riase Dunaliella Salina. Práve pri brehoch jazera pravidelne končila záverečná etapa legendárnej Rallye Dakar. Vychutnajte si aj senegalskú gastronómiu, ktorá patrí k najpestrejším a najchutnejším v Afrike. Senegalci o sebe tvrdia, že sú zemou Terranga, čo v preklade znamená pohostinnosť.

Krajina ponúka dovolenkárom pobyt v exkluzívnych hoteloch s unikátnou plážou, jemným pieskom s pozvoľným vstupom do oceánu, s exkluzívnymi all inclusive službami a množstvom exotických fakultatívnych výletov.

Odlety každú sobotu do 2.7.2022 (posledný návrat) – dĺžka pobytu je 8 alebo 15 dní

Priamy let Bratislava – Dakar trvá cca 6 – 6,5 hodiny

Letisko v Dakare je porovnateľné s ktorýmkoľvek európskym letiskom

Časový posun: V Senegale je čas posunutý o 2 hodiny späť oproti Slovensku k LSEČ (o 1 hodinu k ZSEČ)

Plánované časy: odlet z Bratislavy o 7:00 h, prílet do Bratislavy o 21:20 h

Cestovný doklad: Občania SR/ČR vstupujú do krajiny s platným cestovným pasom, vrátane maloletých detí, s minimálnou dobou platnosti 6 mesiacov po návrate

Mena: Západoafrický frank, 1 frank CFA = 100 centimov (1 EURO je cca 600-650 CFA). Zaplatíte však aj eurom, najmä u lokálnych predajcov. Zmenárne sú na hotelových recepciách

Úradný jazyk je fracúzština, dohovoríte sa však aj po španielsky, anglicky

Podmienky vstupu do krajiny a návratu do SR budú aktualizované pri každom termíne.